Diziler Ne Zaman Başlayacak?

Diziler Ne Zaman Başlayacak?

Öncelikle herkese merhaba. Dizilerin ocak ayına girdiğimiz günden itibaren yayınlanmadığını ve diziler yerine sürekli sinemaların yayınlandığını farketmişsinizdir. Diziler Neden Yok? Diziler Bitti mi ? Dizilerin Yeni Bölümleri Ne Zaman Yayınlanacak ? Şeklinde ki sorularınızı bu makalede açıklayacağız.

Dizilerin Yayınlanmama Nedeni Nedir ?

Dizilerin yayınlanmaması konusunda sosyal medyada bir çok söylenti ve dedikodu bulunmaktadır. Dizilerin yayınlanmama konusunda kesin bir açıklama henüz bulunmamaktadır. Yeni yıla girmemizle birlikte TRT1 dizileri haricinde hiç bir dizinin yeni bölümü yayınlanmamaktadır. Ancak her yıl olduğu gibi dizilerin yayınlanmama nedeni, her yılın ilk ayında firmaların reklam firmaları ile anlaşmalarının yenilenmesi ve yeni reklamların yer almasından dolayı bir düzenleme yapılacağını tahmin ediyoruz. Diziler Neden Yok ? Dizilerin Yeni Bölümleri Çıkmayacak mı? gibi sorular doğrultusunda tahmini sürenin bitişi 21 Ocaktan sonra olması beklenmektedir.

TRT1 DİZİLERİ YAYINLANACAK

TRT1, tüm kanalların aldığı ortak karara dahil olmadı. Bu sebepten dolayı TRT 1 ekranlarında yayınlanan diziler Ocak ayında ekranlarda olmaya devam edecek. Konuyla ilgili Habertürk yazarı Fatih Altaylı, televizyon kanallarının gelirlerinde ciddi oranda azalma olduğunu belirterek “Kanallar ocak ayı boyunca, ellerindeki dizilerin yeni bölümlerini yayınlamayacaklar. Çünkü yayınladıkları her dizi, büyük bir zarar yazacak. Doğru bir iş yaptılar. Ancak duyduğumuz kadarıyla TRT bu anlaşmaya yanaşmamış” dedi.Yani her şey güllük gülistanlık olsa bile ocak ve hatta şubat ayında reklam gelirlerinde ciddi oranda bir düşüş yaşanırken, zaten yetersiz olan reklam harcamaları düşüşle birlikte neredeyse sıfıra inince kanallar oturup ortak ve akılcı bir karar aldılar. Ocak ayı boyunca, en azından ocak ayının ilk üç haftası ellerindeki dizilerin yeni bölümlerini yayınlamayacaklar. Çünkü yayınladıkları her dizi, büyük bir zarar yazacak. Doğru bir iş yaptılar. Ancak duyduğumuz kadarıyla TRT bu anlaşmaya yanaşmamış. Devletin resmi kanalı ocak ayında da pahalı dizilerini dahi yayınlamaya devam edecekmiş.

TV8 dizi projesi olan Jet Sosyete’nin senaristi Gülse Birsel, dizinin ekranlara ara vermesi konusunda sosyal medyada açıklama yaptı.

Gülse Birsel İnstagram Aracılığı İle Yaptığı Açıklamada;
“Kahkahalar ve her hafta çoğalan seyircimiz için teşekkürler. Malumunuz her Ocak ayının ilk 1-2 haftası, diziler yayına ara verir. 23 Ocak Çarşamba gününden itibaren yine her hafta beraberiz!” dedi.

Diziler Ne Zaman Geliyor ?

Anlaşılan ocak ayının sonuna doğru diziler yeni sezon ve yeni bölümler ile evinizi şenlendirmeye geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here